Podstrona: Prorektor ds. nauki gościem audycji Akademickiego Radia Centrum / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[AUDIO] Prorektor ds. nauki gościem audycji Akademickiego Radia Centrum

2016-12-01 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Kultura
[AUDIO] Prorektor ds. nauki gościem audycji Akademickiego Radia Centrum

Prof. Grzegorz Budzik chciał być mechanikiem samochodowym, ale po technikum samochodowym trafił na Politechnikę Rzeszowską. Wciąż jest fanem motoryzacji. O tym m.in. opowiedział, goszcząc w akademickiej rozgłośni.

W cyklicznym programie emitowanym na antenie Akademickiego Radia Centrum (ARC) prorektor mówił także o swoim kształceniu na Politechnice Rzeszowskiej, pracy w przemyśle i okolicznościach powrotu na rzeszowską uczelnię. Obecnie prof. Budzik zajmuje się  planowaniem, organizacją i finansowaniem badań naukowych. Z tego powodu poruszył temat współpracy z przemysłem, w tym włączania się studentów i doktorantów w uczelniane przedsięwzięcia organizowane wspólnie z przedsiębiorstwami. Prorektor ds. nauki, odpowiedzialny za rozwój kadry naukowej, jest jednym z najmłodszych naukowców z tytułem profesora. Zapytany o patent na taki rozwój kariery naukowej, odpowiedział: „To wymaga pracy i koordynacji działań, a także pomysłu na rozwój naukowy. Ja przez wiele lat zajmowałem się technologiami szybkiego prototypowania i może to pozwoliło mi na taki rozwój”. Podczas audycji pytali też internauci. Interesowały ich m.in. czasy studiów i poczucie humoru prorektora.

KH