Podstrona: Biblioteka uczestnikiem instytucjonalnego programu Open Access MDPI / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Biblioteka uczestnikiem instytucjonalnego programu Open Access MDPI

2020-12-07 , red.  Monika Zub, Marta Jagiełowicz
kategoria: Nauka
Biblioteka uczestnikiem instytucjonalnego programu Open Access MDPI

Biblioteka Politechniki Rzeszowskiej przystąpiła do Institutional Open Access Program wydawnictwa MDPI (Multidisciplinary Digital Publishing Institute). Dzięki temu pracownicy Politechniki Rzeszowskiej publikujący artykuły w czasopismach wydawanych przez MDPI mogą otrzymać 10-procentowy rabat na opłatę publikacyjną APC (Article Processing Charge).

MDPI jest wydawcą ponad 200 recenzowanych czasopism z różnych dziedzin, m.in. z zakresu nauk inżynieryjnych, chemicznych, fizycznych, medycznych, ekonomicznych, a także społecznych i humanistycznych. Wiele z nich znajduje się na liście MNiSW z wysoką punktacją. Około 150 tytułów jest indeksowanych w bazach Web of Science i Scopus.