Podstrona: Certyfikaty ABB z programowania robotów dla studentów kierunku mechatronika / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Certyfikaty ABB z programowania robotów dla studentów kierunku mechatronika

2023-06-03 , red.  Dariusz Szybicki, Marta Jagiełowicz
Certyfikaty ABB z programowania robotów dla studentów kierunku mechatronika

Studenci kierunku mechatronika prowadzonego na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa w ramach przedmiotu „języki programowania robotów” będą mieli możliwość odbycia kursu z zakresu programowania robotów przemysłowych. Kurs będzie prowadzony dzięki porozumieniu o współpracy zawartemu między Politechniką Rzeszowską a firmą ABB sp. z o. o.

Studenci zdobędą wiedzę z zakresu programowania robotów offline w środowisku programowym Robot Studio, które jest wiodącym rozwiązaniem w obszarze programowania robotów, ich konfiguracji i implementacji technologii wirtualnej rzeczywistości w procesie wizualizacji i uruchamiania stacji zrobotyzowanych. Robot Studio umożliwia użytkownikom tworzenie, symulowanie i testowanie zrobotyzowanych linii technologicznych w wirtualnym środowisku bez konieczności ingerencji w rozwiązania rzeczywiste.

Certyfikaty ABB z programowania robotów

Uczestnicy uzyskają certyfikat wydany przez firmę ABB, potwierdzający nabyte umiejętności i wiedzę. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców uczelni, będą realizowane zgodnie z systematyką organizatora kursu i prowadzone z wykorzystaniem odpowiednich materiałów.

Możliwość uzyskania certyfikatu dla wszystkich studentów kierunku mechatronika jest związana z rozwijanymi od wielu lat laboratoriami programowania robotów oraz sukcesami studentów w tym zakresie. Warto przypomnieć, że studenci mechatroniki we wszystkich edycjach zawodów w programowaniu robotów RobotStudio Challenge organizowanych przez firmę ABB stawali na podium. W 2009 r. zajęli I i III miejsce, w 2017 r. odpowiednio miejsca I i II, natomiast w 2018 r. – II i III miejsca.

Firma ABB jest wiodącym dostawcą robotów przemysłowych, modułowych systemów produkcyjnych i usług z zakresu robotyzacji produkcji. W jej portfolio znajduje się ponad 300 000 implementacji robotów na całym świecie. Podjęta współpraca przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia i uatrakcyjnienia zajęć na kierunku mechatronika, a przede wszystkim umożliwi studentom uzyskanie potwierdzonych certyfikatem umiejętności i kompetencji poszukiwanych na rynku pracy.