Podstrona: Delegacja z Fachhochschule Bielefeld z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Delegacja z Fachhochschule Bielefeld z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

2019-02-06
Delegacja z Fachhochschule Bielefeld z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

Z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej przebywała delegacja z Fachhochschule Bielefeld, miasta partnerskiego Rzeszowa. Tematem rozmów był rozwój  współpracy naukowej oraz zwiększenie liczby studentów biorących udział w programie Erasmus+ obu uczelni.

W delegacji ze strony niemieckiej uczestniczyli: prof. Lothar Budde, dziekan i prof. Rolf Naumann, prodziekan Wydziału Nauk Inżynierskich i Matematyki Fachhochschule Bielefeld oraz Judith Peltz, kierownik biura Współpracy Międzynarodowej FH Bielefeld.

Podczas pobytu delegacja spotkała się z władzami Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej PRz. Tematem rozmów była możliwość nawiązania współpracy naukowej pomiędzy obydwoma ośrodkami. Wybrane zagadnienia badań naukowych prowadzonych na Wydziale zaprezentowali słuchaczom dr Nicholas Sedlmayr (w dziedzinie fizyki) oraz dr Ewa Rejwer (w dziedzinie matematyki). W spotkaniu przygotowanym przez mgr inż. Martynę Sedlmayr z Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej wzięli udział dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, dziekan WMiFS,  dr hab. Czesław Jasiukiewiczem, prof. PRz, prodziekan ds. nauki,  dr Urszula Bednarz, prodziekan ds. kształcenia oraz dr Sławomir Wolski, prodziekan ds. rozwoju.

Prof. Lothar Budde i prof. Rolf Naumann odwiedzili też laboratorium symulacji lotów na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz oraz bibliotekę PRz.

W drugim dniu wizyty delegacji z Bielefeldu odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Grzegorzem Ostaszem, prorektorem ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej oraz z przedstawicielami administracji PRz odpowiedzialnymi za koordynację projektów wymiany akademickiej. Podczas spotkania goście zaprezentowali profile kształcenia w Fachhochschule Bielefeld.

Studentów Politechniki Rzeszowskiej zainteresowanych pobytem w Fachhochschule Bielefeld zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Działem Współpracy Międzynarodowej.