Podstrona: Delegacja z Wielkiej Brytanii na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Delegacja z Wielkiej Brytanii na Politechnice Rzeszowskiej

2018-02-06
Delegacja z Wielkiej Brytanii na Politechnice Rzeszowskiej

2 lutego br. na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli władz naszej uczelni z delegacją z Wielkiej Brytanii.

W rozmowach uczestniczyli dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia, prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz oraz Michał Zając, reprezentujący Biuro Poselskie Tomasza Poręby. Wśród gości z Wielkiej Brytanii znaleźli się Shahid Azeem, dyrektor zarządzający Arcom IT Ltd., pełniący funkcję ambasadora Surrey University, który jest klasyfikowany wśród 150 najlepszych na świecie uniwersytetów, oraz Michael Tattersall, dyrektor generalny National Football League w Anglii, współpracujący z University Degrees in the Football, Sport and Events Industries (UCFB) w Wembley. UCFB to uczelnia wyższa będąca liderem edukacji sportowej w Wielkiej Brytanii. Oferuje studia licencjackie oraz studia podyplomowe dla przedsiębiorców i menedżerów w branży piłkarskiej, sportowej i imprez masowych.

Celem wizyty było nawiązanie współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską oraz ww. uczelniami z Wielkiej Brytanii. Omówiono możliwości współpracy w zakresie lotnictwa i telekomunikacji z Surrey University oraz ośrodkiem badań lotniczych w Farnborough w dystrykcie Rushmoor.

Spotkanie było również okazją do dyskusji na temat nowo powstającego na Politechnice Rzeszowskiej kierunku kształcenia sport, w kontekście współpracy z UCFB. Obejmie on obszary związane z zarządzaniem i sportem w wymiarze menadżerskim i marketingowym. Nowy kierunek jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu zarządzania instytucjami, klubami i stowarzyszeniami sportowymi. Kierunek sport będzie realizowany przy współpracy Wydziału Zarządzania PRz i Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej.

W kwietniu br. planowana jest rewizyta przedstawicieli PRz na Uniwersytecie w Surrey i UCFB.