Podstrona: "Gazeta Politechniki" - najnowszy numer już dostępny / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

"Gazeta Politechniki" - najnowszy numer już dostępny

2019-12-06
kategoria: Kultura

W numerze 10–11/2019 „Gazety Politechniki” zamieszczono relację z inauguracji roku akademickiego 2019/2020 oraz informację dotyczącą nagrody im. Wacława Żenczykowskiego dla prof. PRz Janusza Konkola. Opublikowano także artykuł na temat spotkań z pracownikami naukowo-dydaktycznymi poszczególnych wydziałów poświęconych zasadom ewaluacji działalności naukowej oraz przewodnik po zasadach oceny publikacji.

W numerze znalazły się ponadto artykuły dotyczące m.in. wyborów prezesa oraz członków Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego na Politechnice Rzeszowskiej, przyznania przez PCI grantów naukowcom z naszej uczelni oraz V Nocnych Spotkań z Nauką. Sporo miejsca poświęcono konferencjom naukowym, m.in. upamiętniającej 35. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, poświęconej skutecznej komunikacji – bardziej odpowiedzialnej i jak najlepiej służącej promocji nauki czy Kongresowi Społecznej Odpowiedzialności Nauki.

W tym wydaniu można również przeczytać o realizacji projektu „Zawodowy start – wysokiej jakości program stażowy na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej”, współpracy Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli z naukowcami z Chin, a także o uroczystych graduacjach na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki oraz na Wydziale Zarządzania.

W części poświęconej działalności studentów zamieszczono artykuły m.in. na temat drugiego miejsca studentów Koła Naukowego Studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego „ENIGMA” w konkursie „Mediacja ma moc na Podkarpaciu”, wizyty studentów Wydziału Zarządzania w wojskowej bazie lotniczej i otrzęsin. Opisano także sukcesy naszych tenisistów podczas pierwszej edycji turnieju Grand Prix Polski Juniorów oraz inaugurację sportowego roku akademickiego na naszej uczelni.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”