Podstrona: "Gazeta Politechniki" już dostępna / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

"Gazeta Politechniki" już dostępna

2020-01-23
kategoria: Kultura

W numerze 12/2019 „Gazety Politechniki” zamieszczono relacje z koncertu jubileuszowego z okazji 50-lecia działalności Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” oraz z uroczystego posiedzenia Senatu PRz poświęconego promocjom habilitacyjnym i doktorskim, wręczeniu odznaczeń państwowych oraz nagród i medali „Primus Inter Pares” dla najlepszych absolwentów. Opublikowano także artykuły na temat osiągnięć pracowników i studentów naszej uczelni.

W części dotyczącej nauki zamieszczono artykuły na temat wpływu warunków środowiskowych na moc uzyskiwaną z modułów fotowoltaicznych oraz analizy termicznej półprzewodnikowych źródeł światła dużej mocy. Sporo miejsca poświęcono konferencjom naukowym, m.in. dotyczącym zagrożeń i wyzwań bezpieczeństwa współczesnego świata czy sportu w dużym mieście. W numerze opublikowano ponadto wywiad z prorektorem ds. kształcenia prof. PRz Grzegorzem Masłowskim na temat nowego obiektu Centrum Fizjoterapii i Sportu oraz bieżących spraw studenckich.

W tym wydaniu można również przeczytać o realizacji projektu najnowszej generacji wtryskarce firmy KraussMaffei do przetwarzania kompozytów na osnowie PEEK stosowanych w przemyśle lotniczym, samochodowym i zbrojeniowym, w którą został wyposażony innowacyjny park maszynowy naszej uczelni oraz o wizycie przedstawicieli Sacheon – ośrodka specjalizującego się w przemyśle lotniczo-kosmicznym z Korei Południowej, którzy prowadzili rozmowy z władzami naszej uczelni o możliwości współpracy w kształceniu kadry inżynierskiej dla branży lotniczej.

Swoją pasją do tańca i folkloru podzieliła się z Czytelnikami Zofia Byczkowska, emerytowany, wieloletni pracownik naszej uczelni i członek SZPiT PRz „Połoniny”. O miłości do tańca, rodzinnej atmosferze, jaka panuje w „Połoninach”, przyjaźni i wielu przygodach związanych z wyjazdami na koncerty opowiedzieli Ewa i Marian Misiakiewiczowie, członkowie pierwszego składu „Połonin”.

W części poświęconej działalności studentów zamieszczono artykuły na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Studenta oraz szkolenia z praw i obowiązków studenta. Informacjami na temat swojej działalności podzieliło się z Czytelnikami aż jedenaście studenckich kół naukowych działających na Politechnice Rzeszowskiej. Opisano także sukcesy naszych sportowców podczas Akademickiego Pucharu Polski w unihokeju.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”