Podstrona: Graduacja zagranicznych absolwentów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Graduacja zagranicznych absolwentów

2023-07-20 , red.  Edyta Ptaszek
kategoria: Wydarzenia
Absolwenici z prof. G. Ostaszem i przedstawicielkami Działu Współpracy Międzynarodowej,

Na Politechnice Rzeszowskiej na studiach w języku polskim studiuje ponad 100 obcokrajowców. Studenci najczęściej wybierają następujące kierunki: zarządzanie, logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka, budownictwo, lotnictwo i kosmonautyka, mechanika i budowa maszyn.

Wśród międzynarodowych absolwentów jest grupa osób z Wietnamu, którzy ukończyli studia na kierunkach zarządzanie oraz finanse i rachunkowość. Politechnika Rzeszowska współpracuje z Vintraco JSC od 2018 r., kształcąc pracowników administracji dla wietnamskich instytucji z branży lotniczej. Absolwenci Wydziału Zarządzania skupili się w swoich pracach dyplomowych na tematyce z zakresu zarządzania oraz ewidencjonowania finansowego w przedsiębiorstwach.

Graduacja to doskonała okazja do podsumowania  okresu studiów oraz do ostatniego spotkania w gronie przyjaciół i znajomych. 18 lipca studenci pożegnali się z naszą uczelnią. Gratulacje złożyli im prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz i pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej. Absolwentom, którzy są ambasadorami naszej uczelni, kultury i języka polskiego, towarzyszyli członkowie rodzin.

W roku akademickim 2023/2024 kształcenie podejmą kolejni kandydaci z Wietnamu, którzy ukończyli roczny intensywny kurs języka polskiego.