Podstrona: II Konferencja Bezpieczeństwa Lotniczego na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

II Konferencja Bezpieczeństwa Lotniczego na Politechnice Rzeszowskiej

2019-01-29
II Konferencja Bezpieczeństwa Lotniczego na Politechnice Rzeszowskiej

Ośrodek Kształcenia Lotniczego wraz z Politechniką Rzeszowską już po raz drugi zorganizował Konferencję Bezpieczeństwa Lotniczego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, pracownicy naukowi Politechniki Rzeszowskiej, pracownicy Ośrodka Kształcenia Lotniczego oraz studenci specjalności pilotaż z WBMiL.

- Dzięki takim spotkaniom, jak i dyskusji, jaką daje konferencja, każdy może dołożyć swoją cegiełkę w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym i ważne jest, aby było ono oparte na wnioskach z praktycznych doświadczeń, którymi potem dzielimy się ze środowiskiem lotniczym - mówi Aleksandra Pasich, studentka III roku kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa,

Tematyka wykładów skupiała się przede wszystkim na zagadnieniach związanych z tzw. "lotnictwem ogólnym", przedstawiono również referaty związane ze szkoleniem lotniczym pilotów cywilnych, podsumowano kwestię bezpieczeństwa lotniczego na OKLu w latach 2012-2018.