Podstrona: MOC Odkrywców – Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

MOC Odkrywców – Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki

2022-06-14 , red.  Marta Jagiełowicz
MOC Odkrywców – Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki,

Interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki czy awioniki, pokazy transformatorów Tesli, pojedynki rycerstwa epoki Grunwaldu, łaziki marsjańskie i goście z odległej galaktyki. To wszystko i jeszcze więcej można było zobaczyć podczas Mocy Odkrywców – Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki, który odbył się na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W tej edukacyjnej przygodzie popularyzującej naukę i technikę w formie plenerowej zabawy udział wzięli liczni miłośnicy techniki małej i dużej. Z pewnością odnaleźli się tu sympatycy pojazdów mechanicznych, lotnictwa i astronautyki, robotyki, automatyki, energetyki i elektroniki. Uczestnicy mieli okazję również spróbować swoich sił w symulatorze skoku spadochronowego, gdzie z doświadczonym instruktorem mogli uczyć się panowania nad własnym ciałem. Wspólna zabawa nauką, a szczególnie warsztatowa edukacja naukowo-techniczna stanowiły doskonały sposób na integrację rzeszowskich środowisk.

Podczas pikniku swój dorobek popularnonaukowy zaprezentowały koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej i Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie ze szkół podstawowych, liceów i techników zademonstrowali natomiast eksperymenty z chemii i fizyki, a także projekty edukacyjne z robotyki.