Podstrona: Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską w Przemyślu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-09-25

22 września br. rektorzy Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski oraz Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu dr Paweł Trefler podpisali porozumienie o współpracy.

Zakłada ono m.in.: wzajemną pomoc w przygotowywaniu programów kształcenia dla kierunków studiów prowadzonych przez obydwie uczelnie, promowanie wśród studentów i absolwentów PWSW możliwości kontynuowania studiów drugiego stopnia na PRz, oraz współpracę w działaniach dotyczących innowacyjności, przedsiębiorczości i prac badawczo-rozwojowych.

Zawarte porozumienie dotyczy także tworzenia warunków do współpracy studenckich kół naukowych i bibliotek uczelnianych, udostępniania zbiorów bibliotecznych Politechniki Rzeszowskiej dla studentów PWSW, umożliwienia pracownikom odbywania staży naukowych i dydaktycznych na PRz, oraz stwarzania możliwości uzyskiwania stopni naukowych za pośrednictwem odpowiednich rad wydziałów naszej uczelni.