Podstrona: Projekt Aktywny Student Instytutu Tyflologicznego PZN / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Projekt Aktywny Student Instytutu Tyflologicznego PZN

2019-05-28
Projekt Aktywny Student Instytutu Tyflologicznego PZN

Instytut Tyflologiczny PZN zaprasza do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent” współfinansowanym ze środków PFRON i realizowanym w ramach pilotażowego programu „Absolwent”. Jego celem jest zwiększenie szans na zatrudnienie osób z dysfunkcją wzroku. Na chętnych adekwatnie do potrzeb czekają staże, praktyki, szkolenia i warsztaty.

Jednym z zadań projektu jest dotarcie do osób niewidomych i słabowidzących, które chcą pracować, lecz z uwagi na swoją niepełnosprawność, miejsce zamieszkania lub inne bariery wymagają profesjonalnego wsparcia.

Projekt skierowany jest do osób, które spełniają łącznie poniższe warunki:

• posiadają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności wzrokowej,
  • są studentami ostatniego roku lub absolwentami uczelni wyższych w ostatnich pięciu latach, (wszelkiego rodzaju studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, magisterskie)
  • są mieszkańcami woj. mazowieckiego.

Głównym celem projektu jest pomoc w znalezieniu zatrudnienia. Termin realizacji przypada na okres od 1 października 2018 r. do 30 września 2020 r. W ramach projektu „Aktywny Student” Uczestnikom oferuje się:

• szkolenia i kursy zawodowe,
  • naukę języków obcych,
  • płatne staże zawodowe,
  • doradztwo i coaching.

Osoby zainteresowane powinny wypełnić formularz  rekrutacyjny i przesłać go na adres aktywnyabsolwent@pzn.org.pl. Formularz jest do pobrania na stronie http://pzn.org.pl/aktywny-absolwent/ w sekcji Pliki do pobrania.

Więcej informacji pod nr tel. 22 635 60 38 lub 22 831 22 71 wew. 255