Podstrona: Rektor Uniwersytetu w Macedonii z wizytą w Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rektor Uniwersytetu w Macedonii z wizytą w Politechnice Rzeszowskiej

2017-10-30
Rektor Uniwersytetu w Macedonii z wizytą w Politechnice Rzeszowskiej

27 października Politechnikę Rzeszowską odwiedził prof. Ninoslav Marina, rektor Uniwersytetu Nauk Informatycznych i Techniki Św. Pawła Apostoła z siedzibą w Ochrydzie w Macedonii.

W trakcie spotkania z prof. dr. hab. inż. Tadeuszem Markowskim, rektorem Politechniki Rzeszowskiej, omawiane były możliwości rozwijania bliższej współpracy akademickiej między obiema uczelniami. Współpraca dotyczyć będzie wymiany studentów i kadry dydaktyczno-naukowej. Docelowo możliwa jest także współpraca w dziedzinie badań naukowych.

- Jesteśmy młodą uczelnią, zainteresowaną poszerzaniem kręgu naszych uczelni partnerskich. Interesuje nas szczególnie region południowo-wschodniej Polski, znany jako Dolina Lotnicza. Będziemy zaszczyceni możliwością współpracy z tak dużą i szacowną uczelnią jak Politechnika Rzeszowska – podkreślił prof. Ninoslav Marina, rektor Uniwersytetu w Macedonii.

W spotkaniu udział wzięli także prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz, mgr Ewa Kaczan-Winiarska z Działu Współpracy Międzynarodowej PRz oraz mgr Łukasz Czułno ze Studium Języków Obcych PRz.