Podstrona: Ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia

2022-09-05 , red.  Anna Worosz
Ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia

Kandydatki i Kandydaci, jeśli nie udało Wam się dostać na wymarzony kierunek studiów mamy dla Was dobrą wiadomość. 1 sierpnia ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne pierwszego stopnia. Zapraszamy do rejestracji w Systemie Internetowej Rekrutacji. Termin zakończenia rekrutacji to 14 września br.

Rekrutacja uzupełniająca to znakomita szansa dla tych, którym nie powiodło się podczas pierwszej rekrutacji na studia. Powodów może być wiele – mniej szczęścia na maturze, termin składania dokumentów upłynął, z jakiegoś powodu zdecydowaliście się na studia w ostatniej chwili i spóźniliście się, ale wciąż jesteście zdeterminowani, aby spróbować swoich sił jako student. Skorzystajcie z drugiej szansy. Dodatkowy nabór na studia na rok akademicki 2022/2023 odbywa się ze względu na wciąż dostępne wolne miejsca na atrakcyjnych kierunkach studiów:

To znakomita okazja na podjęcie studiów przez wcześniej niezdecydowanych lub tych, którym udział w rekrutacji pokrzyżowały zdarzenia losowe. Dodatkowa rekrutacja pozwala na to, by nie tracić roku i podjąć studia np. na kierunku pokrewnym. Zasady rekrutacji pozostają takie same, liczą się te same przedmioty z matury. W Systemie Internetowej Rekrutacji należy wybrać interesujący kierunek. Udział w drugim naborze to nowe zgłoszenie w systemie, co wiąże się z tym, że należy wnieść opłatę rekrutacyjną.

„Nabór dodatkowy prowadzony jest po zakończeniu pierwszej tury rekrutacji, więc mogą w nim wziąć udział zarówno ci, którzy poprawiają maturę, jak i osoby, które nie zostały przyjęte na studia podczas rekrutacji podstawowej. Na Politechnice Rzeszowskiej wciąż mamy miejsca na bardzo atrakcyjnych kierunkach i zachęcamy do zapoznania się z ofertą” – podkreśla prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz: „Studia na Politechnice Rzeszowskiej są doskonałym wyborem, ich ukończenie zapewni atrakcyjną pracę. Zapewniam, że nasza uczelnia gwarantuje niepowtarzalną atmosferę studiowania, bardzo dobre warunki do twórczego rozwoju wszelkich pasji i zainteresowań, zdobycie gruntownej wiedzy, rozbudzenie ciekawości świata oraz rozwijanie własnych ambicje i spełnianie marzeń”.