Podstrona: Rzeszowska Grupa IT podczas IV Dnia Bieszczadzkiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rzeszowska Grupa IT podczas IV Dnia Bieszczadzkiego

2020-10-19 , red.  Rafał Nazarko, Marta Jagiełowicz
Rzeszowska Grupa IT podczas IV Dnia Bieszczadzkiego

W Millenium Hall w Rzeszowie odbył się IV Dzień Bieszczadzki pt. „Jesienią góry są najszczersze...”, podczas którego odbyły się występy podkarpackich zespołów oraz spotkania z artystami rękodzieła, malarstwa, fotografii czy twórcami produktów regionalnych. Można tam było również spotkać studentów Politechniki Rzeszowskiej z Rzeszowskiej Grupy IT.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej prezentowali roboty i konstrukcje zbudowane z klocków LEGO. Podczas tego wydarzenia można było poznać tajniki ich programowania, projektowania oraz procesu budowy, a także poznać Koło Naukowe z perspektywy osób do niego należących. Na wystawie zaprezentowane zostały również drukarki 3D, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Rzeszowską Grupę IT tworzą studenci z Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych oraz Koła Naukowego Automatyków i Robotyków „ROBO” Politechniki Rzeszowskiej. Ich działalność skupia się głównie na konstruowaniu robotów i projektowaniu własnych płytek drukowanych z wykorzystaniem RFID. Stworzone przez studentów roboty zajmują wysokie miejsca w międzynarodowych zawodach. Studenci zajmują się także organizacją pokazów i wystaw związanych tematycznie z ich działalnością. Są partnerem wolontariatu studenckiego „Projektor”, z którym organizują warsztaty i spotkania z pragnącą wiedzy młodzieżą. Specjalizują się również w technologii druku 3D.