Podstrona: Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą zostać ambasadorami UE / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą zostać ambasadorami UE

2021-02-24 , red.  Anna Worosz
Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą zostać ambasadorami UE

Studenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy chcą promować na swojej uczelni możliwość pracy w instytucjach UE, mogą zgłosić się do udziału w programie „Ambasadorowie Karier UE”. Organizatorem programu jest Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO). Jest to doskonała okazja do nawiązania współpracy ze studentami z całej Europy oraz urzędnikami instytucji UE, a także możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego.

Uczestnicy programu uzyskają szczegółowe informacje na temat pracy w instytucjach UE, aby rozpowszechniać je wśród studentów naszej uczelni. Nawiążą współpracę ze studentami z całej Europy oraz z wysokimi rangą urzędnikami instytucji UE, a także zdobędą doświadczenie zawodowe, które uatrakcyjni ich CV. Jest to także doskonała okazja, aby zdobyć doświadczenie z zakresu wystąpień publicznych, marketingu i HR-u, wziąć udział w szkoleniach przygotowawczych i przez cały czas trwania programu korzystać z pomocy trenera. Każdy uczestnik dostanie list polecający zawierający informacje o wynikach pracy.

Celem programu jest stosowanie innowacyjnych sposobów promowania pracy w instytucjach europejskich. Metody promocji obejmują udział w targach pracy lub organizowanie prezentacji dla innych studentów, budowanie sieci współpracy między uczelniami i udzielanie informacji, aktywną obecność w Internecie i mediach społecznościowych, udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące pracy w strukturach unijnych.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wysyłać formularze zgłoszeniowe za pośrednictwem strony http://ambasadorue.prz.edu.pl/ do 3 marca 2021 r.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć w Regulaminie rekrutacji.