Podstrona: Studenci Politechniki Rzeszowskiej najlepsi w konkursie mediacyjnym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci Politechniki Rzeszowskiej najlepsi w konkursie mediacyjnym

2018-10-22
Studenci Politechniki Rzeszowskiej najlepsi w konkursie mediacyjnym

Koło Naukowe Studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego „Enigma” zdobyło pierwsze miejsce w finale I Konkursu Mediacyjnego dla studentów uczelni wyższych w okręgu, zorganizowanym przez Prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Konkurs odbył się w ramach konferencji „Mediacja sądowa na Podkarpaciu - stan obecny i perspektywy rozwoju”.

Konferencję zorganizowano 18 października 2018 r. w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. W jej ramach przygotowano dwa panele dyskusyjne oraz  I Konkurs Mediacyjny.

W finale konkursu mediacyjnego zwyciężyli studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej - członkowie Koła Naukowego Studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego „Enigma”. W konkursie udział wzięli również studenci WSPIA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości oraz Prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.