Podstrona: Studenci z Politechniki Kijowskiej z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci z Politechniki Kijowskiej z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

2019-05-31
Fot. B. Motyka

Na Politechnice Rzeszowskiej gościliśmy grupę studentów z Politechniki Kijowskiej, którzy są zainteresowani podjęciem studiów drugiego stopnia na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki oraz Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki goście z Ukrainy odwiedzili laboratoria z systemami komputerowymi o dużej wydajności obliczeniowej z niezbędnymi kartami graficznymi NVIDIA. Wydział posiada nowoczesny sprzęt umożliwiający kreowanie świata rzeczywistości wirtualnej (VR) widziany przez okulary 3D oraz stanowiska pracy umożliwiające realizację projektów w zespołach. Dzięki udziałowi w pokazach naukowych i ciekawych zajęciach warsztatowych studenci poznali procesu tworzenia innowacyjnych rozwiązań technicznych, co zrobiło pozytywne wrażenie na zainteresowanych studiami na Politechnice Rzeszowskiej.

Kandydaci z Ukrainy zwiedzili również Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa. W Katedrze Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji obejrzeli laboratoria i pracownie wykorzystywane zarówno do prowadzenia zajęć dydaktycznych, jak i badań naukowych prowadzonych również dla przemysłu.

Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz zachęcał gości z Kijowa do podjęcia studiów na Politechnice Rzeszowskiej. Pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej omówili zasady rekrutacji i procedurę rejestracyjną na studia.

Studenci obcokrajowcy chętnie wybierają na Politechnice Rzeszowskiej kierunki licencjackie, inżynierskie, a także magisterskie. Deklarują, że wybrali naszą uczelnię ze względu na różnorodność kierunków i specjalizacji.