Podstrona: Student Poilitechnki Rzeszowskiej z Pucharem Polski / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Student Poilitechnki Rzeszowskiej z Pucharem Polski

2017-06-07 , red.  Artur Polakiewicz
Student Poilitechnki Rzeszowskiej z Pucharem Polski

4 czerwca br. w Skawinie koło Krakowa odbyły się coroczne zawody we freestyle footballu w ramach Pucharu Polski. Najpierw zawodnicy z całego kraju wystartowali w eliminacjach – przez minutę prezentowali umiejętności freestyle’owe. Sędziowie wyłonili najlepszych szesnastu zawodników. Eliminacje wygrał Jaromir Poprawa, student kierunku mechanika i budowa maszyn na WBMiL PRz, dzięki czemu został rozstawiony z numerem 1. W najlepszej szesnastce znalazł się także Konrad Dybaś, student logistyki na WZ PRz. Odtąd rywalizacja w tak zwanych walkach odbywała się systemem pucharowym.

Po całym dniu zmagań Jaromir Poprawa pokonał w finale Roberta Guzika, zawodnika znanego zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej, po czym odebrał puchar dla najlepszego zawodnika.

Nie jest to pierwsze osiągnięcie naszych studentów w tej dyscyplinie sportowej. Zarówno Jaromir, jak i Konrad zdobyli w 2015 r. mistrzostwo Polski we freestyle footballu w kategoriach battle oraz sick three.

Gratulujemy naszemu mistrzowi freestyle’u!