Podstrona: Studentka inżynierii medycznej zdobyła wicemistrzostwo Polski w akrobatyce / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studentka inżynierii medycznej zdobyła wicemistrzostwo Polski w akrobatyce

2018-07-06
Studentka inżynierii medycznej zdobyła wicemistrzostwo Polski w akrobatyce

Malwina Sala, studentka inżynierii medycznej razem z Martyną Wojnar zostały wicemistrzyniami Polski podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Sportach Gimnastycznych.

Zawody odbywały się od 26 do 28 czerwca w ramach Festiwalu Sportów Gimnastycznych w Gdańsku. W nowej hali gimnastycznej im. Leszka Blanika – mistrza olimpijskiego w gimnastyce sportowej z Pekinu, odbywała się rywalizacja o medale w kategorii: juniorów, młodzieżowców i seniorów w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn, gimnastyce artystycznej, akrobatyce oraz na trampolinie i skokach na ścieżce.

W akrobatyce, Malwina Sala, studentka II-go roku inżynierii medycznej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej razem z Martyną Wojnar zostały wicemistrzyniami Polski w kategorii dwójek kobiet. Obie trenują akrobatykę sportową w klubie sportowym ZKS Stal Rzeszów pod okiem Eweliny Fijołek i Roberta Sokołowskiego.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Gdańsku wręczono 105 kompletów medali, o które ubiegało się około 400 zawodniczek i zawodników z blisko 50 klubów.