Podstrona: Udział studentów Politechniki Rzeszowskiej w 29. Uniwersjadzie Letniej Taipei 2017 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-08-23

Andrzej Rzeszutek, student Wydziału Zarządzania, reprezentując Politechnikę Rzeszowską podczas 29. Letniej Uniwersjady w Taipei, zakwalifikował się do finału w skokach do wody w konkurencji trampoliny 3 m. W kwalifikacjach skoczek zajął 9. miejsce, a 11. miejsce w półfinale otworzyło mu drogę do rundy finałowej, która będzie rozgrywana już jutro, tj. 24 sierpnia br. Drugi z zawodników reprezentujących Politechnikę Rzeszowską Kacper Lesiak, student WBMiL, zajął 25. miejsce w konkurencji trampoliny 3 m. We wcześniej rozgrywanej konkurencji trampoliny 1 m Andrzej był 14 a Kacper 24. Te wyniki nie pozwoliły im na awans do serii finałowej. Przed skoczkami z Rzeszowa jest jeszcze konkurs skoków synchronicznych - trzymamy kciuki za dobry start.

Letnia Uniwersjada odbywa się w Tajwanie w dniach 19-30 sierpnia br. Zawody są rozgrywane na blisko 80 obiektach sportowych w 22 dyscyplinach. Bierze w nich udział ok. 10 tys. sportowców z ponad 150 krajów całego świata. Polskę reprezentuje 180 zawodników, którzy wystartują w 14 dyscyplinach.

S. Wolski