Podstrona: V Rzeszowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

V Rzeszowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne

2019-09-16
kategoria: Nauka
V Rzeszowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne

W dniach 13-14 września br. w Filharmonii Podkarpackiej odbyła się V edycja Rzeszowskich Dni Hepato-Gastroenterologicznych. Przewodniczącym Komitetu Naukowego i Organizacyjnego był prof. nadzw. dr hab. n. med. Krzysztof Gutkowski.

Zaproszenie do udziału w wykładach i dyskusji przyjęło wielu znakomitych gości reprezentujących wiodące polskie ośrodki gastroenterologiczne, hepatologiczne i chirurgiczne, jak również goście z zagranicy.

Z ramienia Politechniki Rzeszowskiej w wydarzeniu udział wzięli prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, Prorektor ds. nauki oraz dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, Prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką. Prorektorzy złożyli list od JM Rektora na ręce organizatorów konferencji.

Politechnika Rzeszowska prowadzi kształcenie na kierunku "Inżynieria medyczna" na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej. Jest to kierunek studiów łączący w sobie wiedzę i doświadczenie niezbędne do tworzenia nowych technologii inżynierskich oraz ich zastosowania w praktyce medycznej. Studia te stanowią uzupełnienie kierunków lekarskich o dyscypliny naukowe związane z nowoczesną działalnością inżynierską w medycynie. Studenci kształcą się na tym kierunku od 2014 roku.