Podstrona: [VIDEO] Światowe mistrzostwa w piłce nożnej. Freestyle z udziałem reprezentantów PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-08-22

Studenci Politechniki Rzeszowskiej Konrad Dybaś i Jaromir Poprawa, nasi freestylowcy, od 20 do 26 sierpnia br. walczą o podium w otwartych mistrzostwach świata we freestyle footballu – SuperBall 2017 w Pradze. Jak podają organizatorzy, do bitew zgłosiło się ponad 180 uczestników, a ogółem we wszystkich kategoriach weźmie udział rekordowe 300 osób.

Studenci PRz mogą poszczycić się wieloma sukcesami. Konrad Dybaś: mistrzostwem Polski w kategorii sick three (2015 i 2016), pierwszym miejscem w Pucharze Polski – Freestivalu w Żerkowie w kategorii sick three i challenge (2015), czwartym miejscem w otwartych mistrzostwach świata SuperBall w Libercu w kategorii sick three, pierwszym miejscem na Freestivalu Street Games w Grodzisku Mazowieckim w kategorii sick three (2017). Natomiast Jaromir Poprawa ma na swoim koncie: mistrzostwo Polski 2015, Puchar Polski 2017 w Skawinie, trzecie miejsce w Pucharze Polski M1 w Radomiu oraz pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Freestyle Footballu w Lublinie.

SuperBall to otwarte zawody odbywające się od 2009 r. w Czechach – na początku w Pradze, a potem w Libercu. W tym roku powracają do Pragi. Wszyscy biorący udział w SuperBall 2017 zapewniają, że podczas wydarzenia panuje przyjazna atmosfera, a na widzów czekają doskonale zaaranżowana scena i niesamowite występy.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.