Podstrona: Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2022/2023 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2022/2023

2022-09-02 , red.  Anna Worosz
Uczestnicy wydarzenia,

W dynowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2022/2023. W wydarzeniu uczestniczył rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

W wydarzeniu uczestniczyli także: poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, poseł na Sejm RP Piotr Urski, wojewoda podkarpacki dr Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, starosta rzeszowski Józef Jodłowski, dowódcy podkarpackich służb mundurowych, lokalni samorządowcy, nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta, której przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. Drugą część uroczystości rozpoczęła dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie Elżbieta Klaczak-Łach, która powitała wszystkich zebranych. Następnie głos zabrali starosta rzeszowski, wojewoda podkarpacki i podkarpacki kurator oświaty. W trakcie inauguracji uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie.