Podstrona: Wręczenie odznaczeń państwowych i medali dla pracowników Politechniki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wręczenie odznaczeń państwowych i medali dla pracowników Politechniki

2022-10-10 , red.  Marta Jagiełowicz
Odznaczenia państwowe,

Podczas uroczystości 72. inauguracji roku akademickiego na Politechnice Rzeszowskiej wręczono odznaczenia państwowe oraz medale „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej”.

Srebrne Krzyże Zasługi otrzymało 7 pracowników, a Brązowe Krzyże Zasługi – 15 pracowników uczelni. Medalem Złotym za Długoletnią Służbę zostało odznaczonych 15 osób, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę  18 osób, Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę – 7 osób. 21 pracowników naszej uczelni zostało odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej, 6 osób otrzymało medal „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej”, a jedna Srebrny Medal „Za zasługi dla obronności kraju”.

Odznaczenia

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał pracownikom Politechniki Rzeszowskiej odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali: dr hab. inż. Agnieszka Bukowska, prof. PRz, dr hab. inż. Andrzej Burghardt, prof. PRz, dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz, prof. dr hab. inż. Paweł Pawlus, dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz, prof. dr hab. Bartłomiej Wierzba, dr inż. Krystyna Wróbel.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: dr hab. inż. Katarzyna Antosz, prof. PRz, dr inż. Marcin Bednarek, mgr Andrzej Blahaczek, dr inż. Grzegorz Drałus, dr hab. inż. Marek Gołębiowski, prof. PRz, dr inż. Michał Inglot, prof. PRz, dr inż. Wojciech Marek, dr hab. inż. Mariusz Oszust, prof. PRz, dr inż. Ryszard Perłowski, prof. PRz, mgr Artur Polakiewicz, dr inż. Dariusz Rzońca, dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz, mgr inż. Arkadiusz Surowiec, dr inż. Anna Szlachta, prof. PRz, dr hab. inż. Iwona Zarzyka, prof. PRz.

Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali: dr hab. inż. Jolanta Dźwierzyńska, prof. PRz, mgr Elżbieta Gancarz,  dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz, dr hab. inż. Franciszek Grabowski, prof. PRz, prof. dr hab. inż. Andrzej Kawalec, dr Jan Mamczur, dr hab. inż. Dorota Papciak, prof. PRz, dr inż. Danuta Pliś, dr inż. Jan Rodziński, dr hab. inż. Galina Setlak, prof. PRz, mgr inż. Stanisław Siwiec, dr hab. inż. Krzysztof Trojnar, prof. PRz, dr inż. Mariusz Trybus, prof. PRz, dr hab. inż. Tomasz Więcek, prof. PRz, Zbigniew Wójcikowski.

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali: dr hab. inż. Bożena Babiarz, prof. PRz, dr Urszula Bednarz, dr Dorota Bród, dr inż. Magdalena Dobrzańska, mgr Witold Gawlik, dr hab. inż. Renata Gruca-Rokosz, prof. PRz, Andrzej Kulinowski, mgr Monika Machowska, dr hab. inż. Andrzej Pacana, prof. PRz, dr inż. Paweł Perz, dr hab. Marta Pomykała, prof. PRz, mgr Celina Preis, dr inż. Danuta Proszak-Miąsik, dr inż. Sławomir Rabczak, dr inż. arch. Anna Sikora, prof. PRz, mgr Iwona Ślęzak-Gładzik, dr hab. inż. Mirosław Tupaj, prof. PRz, dr Małgorzata Wołowiec-Musiał.

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymali: dr inż. Maksymilian Cieśla, dr inż. Bogdan Kupiec, dr Agnieszka Lew, dr hab. inż. Marek Magdziak, prof. PRz, dr inż. Krzysztof Nowak, dr hab. inż. Agnieszka Stec, prof. PRz, dr inż. Łukasz Żyłka.

Odznaczenia wyróżnionym wręczyła wojewoda podkarpacki dr Ewa Leniart w towarzystwie rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika.

Z inicjatywy ministra obrony narodowej na wniosek ministra edukacji i nauki mgr inż. Artur Majcher został uhonorowany Srebrnym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. Odznaczenie wręczył rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany przez ministra edukacji i nauki otrzymali: prof. dr hab. Józef Banaś, dr inż. Marek Bolanowski, dr inż. Krzysztof Boryczko, dr inż. Elżbieta Chmiel-Szukiewicz, dr inż. Bernardeta Dębska, prof. PRz, dr inż. Paweł Dobrzański, dr hab. inż. Sylwia Dziedzic, prof. PRz, dr inż. Stanisław Grochmal, dr Dorota Jakubczyk, prof. PRz, dr inż. Dariusz Klepacki, dr inż. Wiesława Malska, dr inż. Adam Masłoń, dr inż. Dorota Naróg, dr hab. inż. Tomasz Rogalski, prof. PRz, dr Ryszard Sęczyk, dr hab. inż. Piotr Strzelczyk, prof. PRz, dr inż. Piotr Szczerba, dr inż. Krzysztof Szwajka, dr Paweł Witowicz, dr hab. Andrzej Włoch, prof. PRz, dr inż. Grzegorz Zimon. Medale Komisji Edukacji Narodowej wręczyli podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch oraz rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik.

Medal „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej” otrzymali: prof. dr hab. inż. Maria Włodarczyk-Makuła z Politechniki Częstochowskiej w uznaniu zasług dla rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, dr hab. inż. Andrzej Majka, prof. PRz za długoletnią wzorową pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną, prof. dr hab. Tadeusz Paszkiewicz w uznaniu zasług dla rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, mgr inż. Arkadiusz Surowiec za sumienne i rzetelne wypełnianie powierzonych obowiązków służbowych, prof. dr hab. Dov Bronisław Wajnryb za długoletnią wzorową pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną, dr inż. Robert Ziemba za długoletnią wzorową pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną. Medale wręczył rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy z dnia 2 grudnia 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej decyzją ministra finansów, na wniosek dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, srebrną odznakę „Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej” otrzymał prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki Rzeszowskiej. W imieniu ministra finansów odznakę wręczył dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek.

Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.