Podstrona: XV Festiwal Natchnieni Bieszczadem / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

XV Festiwal Natchnieni Bieszczadem

2023-09-14 , red.  Marta Jagiełowicz
XV Festiwal Natchnieni Bieszczadem,

W malowniczej Cisnej odbył się XV Festiwal Natchnieni Bieszczadem. Festiwal to wyjątkowe wydarzenie promujące województwo podkarpackie, lokalną kulturę oraz naturalne atuty regionu. Co roku przyciąga tłumy miłośników gór, piosenki turystycznej i poezji śpiewanej z całej Polski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Politechnika Rzeszowska.

Organizatorzy przez dwa dni 18-19 sierpnia br. zapewnili moc atrakcji, w tym liczne koncerty, m.in. Śląska Grupa Bluesowa, Zespół „Grzane Wino”, „U Studni”, duet Sebastian Riedel i Michał Kielak czy koncert na jubileusz 45-lecia zespołu KSU. Ponadto dla uczestników wydarzenia zorganizowano wiele atrakcji: warsztaty bieszczadzkiego rzemiosła, kulinaria regionalne, wystawa fotograficzna, konkursy wiedzy o Bieszczadach, konkurs piosenek dla dzieci, wyświetlanie filmów i bajek, pokazy iluzji. Zrealizowano również cel charytatywny na rzecz dzieci z niepełnosprawnością.

Podczas festiwalu uczestnicy mogli również odwiedzić stoiska kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej: Euroavia Rzeszów, Legendary Rover Team, PRz Racing.

Festiwal uświetnili bieszczadzcy bardowie, zespoły i wykonawcy, którzy byli na wyciągnięcie ręki. Ideą festiwalu jest regularne promowanie szeroko pojętej kultury bieszczadzkiej, utalentowanych artystów, rzemiosła, sztuki, które stanowią atrakcję dla turystów przybywających w Bieszczady. To cykliczne wydarzenie było spotkaniem osób kochających turystykę górską, bieszczadników, jak również całych rodzin.

Partnerem wydarzenia było Województwo Podkarpackie. Festiwal był drugim wydarzeniem z cyklu „Bieszczadzkie Cztery Pory Roku 2023”. Więcej informacji o kolejnych tego typu inicjatywach można znaleźć w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Natchnieni Bieszczadem.