Podstrona: Za nami III Konferencja Bezpieczeństwa Lotniczego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Za nami III Konferencja Bezpieczeństwa Lotniczego

2020-03-03 , red.  Katarzyna Hadała
kategoria: Nauka
Za nami III Konferencja Bezpieczeństwa Lotniczego

Już po raz trzeci na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu w lotnictwie. Inicjatywa Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz jako jednostki uczelnianej kształcącej praktycznie adeptów na pilotów była przeznaczona głównie dla studentów kierunku pilotaż, ale również wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Podczas wydarzenia rozmawiano m.in. o systemie zgłaszania zdarzeń lotniczych, zmianach wymagań w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w organizacjach zarządzania ciągłą zdatnością do lotu, o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniami na statkach powietrznych, o tym jak im przeciwdziałać. Rozmawiano również o wyzwaniach technologicznych współczesnego przemysłu lotniczego, a także o systemie automatycznego wyznaczania trasy przelotu w przestrzeni kontrolowanej czy warunkach meteorologicznych w lotach VFR. Prelegenci opowiadali ponadto o współpracy rzeszowskiej PAŻP z OKL-em oraz o uprawnieniach FCL-815 - do latania w terenie górzystym.

Wśród zaproszonych byli m.in. przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, pracownicy uczelnianego Ośrodka oraz studenci pilotażu na Politechnice Rzeszowskiej.  (KH)