Podstrona: Znaczący awans czasopism naukowych Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Znaczący awans czasopism naukowych Politechniki Rzeszowskiej

2023-07-21 , red.  Anna Worosz
Znaczący awans czasopism naukowych Politechniki Rzeszowskiej

Czasopisma naukowe Politechniki Rzeszowskiej odnotowały znaczący wzrost punktacji. W nowym wykazie ogłoszonym Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych znalazły się także cztery kolejne czasopisma wydawane przez naszą uczelnię.

Wzrost punktacji odnotowały czasopisma:

W nowym wykazie znalazły się:

Redakcjom czasopism serdecznie gratulujemy sukcesów.

W bieżącym roku mija 50 lat od powstania pierwszych czterech czasopism naukowych wydawanych przez Politechnikę Rzeszowską. Czasopisma te od 1973 r. ukazywały się najpierw jako Rozprawy, a następnie jako Zeszyty Naukowe. Obecnie na nasza uczelnia wydaje dziewięć czasopism pod własnymi nazwami, a ich redakcja została w ubiegłym roku gruntownie zreformowana przez przejście na platformę Open Journal System przeznaczoną do obsługi pełnego procesu wydawniczego.

Wszystkie czasopisma Politechniki Rzeszowskiej są dostępne w otwartej formie pod adresem https://journals.prz.edu.pl.